Ten serial Netfliksa może okazać się następcą Arcane? Zdradzimy kluczowe szczegóły

Ten serial Netfliksa może okazać się następcą Arcane? Zdradzimy kluczowe szczegóły
Autor Kazimierz Przybylski
Kazimierz Przybylski19.04.2024 | 3 min.

Uwielbiasz Arcane i marzysz o kolejnej serii animowanej ze świata gier? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - popularną markę Destiny od Bungie może czekać podobna przygoda. Netflix planował kiedyś serial animowany w tym uniwersum, ale obecnie karty dyktować może Sony, które w 2022 roku przejęło Bungie za gigantyczną sumę 3,6 mld dolarów.

Destiny - ogromna marka Bungie i atrakcyjna własność IP

Destiny to marka, która z niewielkich początków urosła do naprawdę dużych rozmiarów. Choć pierwsza odsłona serii startowała dość skromnie, to dzięki licznemu fabularowemu DLC, aktualizacjom, wydarzeniom w grze i nowym trybom, szybko zdobyła ogromną popularność wśród graczy.

Sukces serii był na tyle duży, że w 2022 roku Sony zdecydowało się na zakup Bungie - twórców Destiny oraz serii Halo - za astronomiczną kwotę 3,6 miliarda dolarów. Co ciekawe, pomimo przejęcia, Bungie nadal pozostaje niezależnym studiem, mogącym tworzyć gry multiplatformowe.

Marka Destiny jest uwielbiana przez fanów, a jej ogromny potencjał nie został w pełni wykorzystany. Sony zapowiedziało, że chce pomóc Bungie "pielęgnować tę własność intelektualną w sposób wielowymiarowy".

Netflix chciał zrobić serial animowany na podstawie gier

Jak niedawno ujawnił magazyn Forbes, Bungie prowadziło kiedyś rozmowy z Netfliksem na temat stworzenia serialu animowanego osadzonego w uniwersum Destiny. Były to jednak dopiero wczesne plany, w ramach których powstał jedynie scenariusz przyszłej produkcji.

  • Choć Netflix jest królem najlepszych seriali, to kolejne Arcane nie trafi na tę platformę!
  • Nie oznacza to jednak, że fani nie doczekają się nowego Arcane na Netfliksie - wszak seriale jak Arcane są obecnie niezwykle pożądane.

Ostatecznie negocjacje z Netfliksem zakończyły się fiaskiem, być może ze względu na przejęcie Bungie przez Sony. To jednak nie przekreśla szans na powstanie serialu animowanego jak Arcane na podstawie gier z uniwersum Destiny.

Czytaj więcej: Fani Yellowstone oszaleli na wieść o tym! 10 rzeczy, których nie spodziewali się zobaczyć

Sony przejęło Bungie i może zrealizować serial Destiny

Zdjęcie Ten serial Netfliksa może okazać się następcą Arcane? Zdradzimy kluczowe szczegóły

Wraz z zakupem Bungie przez Sony, to właśnie japońska korporacja będzie decydować o losach marki Destiny. A że przy ogłaszaniu transakcji Sony wspomniało o planach "wielowymiarowego" rozwoju tej własności intelektualnej, wszystko wskazuje na to, że Arcane sezon 2 powstanie, tyle że w oparciu o kultową strzelankę Bungie.

  • Sony ma pod sobą wytwórnię Sony Pictures, dzięki czemu może bez większych przeszkód adaptować swoje gry na filmy i seriale.
  • W świecie przepełnionych seriali i filmów, serial animowany na podstawie gry z doskonałą historią i rozbudowanym uniwersum, mógłby odnieść sukces na miarę Arcane.

Zobaczmy zatem, czy Sony wykorzysta ten potencjał i zrealizuje długo wyczekiwany serial animowany jak Arcane, ale oparty na grach Bungie i świecie Destiny. Dla fanów marki byłaby to z pewnością wielka gratka!

5 Podobnych Artykułów

  1. "Psie pazury" - klasyk kina noir Romana Polańskiego
  2. Nowe show muzyczne w Polsce nie w telewizji? Zaskakująca informacja!
  3. "Piła" - geneza torture pornu, który zdefiniował nowy podgatunek horroru
  4. "Z Archiwum X" - geneza serialu science fiction o mulderze i scully
  5. Fani Yellowstone zaskoczeni pozytywnym obrotem wydarzeń
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Kazimierz Przybylski
Kazimierz Przybylski

Energiczna entuzjastka gier, opowiem o historii gatunków, ich ewolucji i wpływie na rozwój osobisty. Zanurz się ze mną w wirtualnych światach, gdzie rozrywka staje się nauką!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły