Szokujące rzeczy, które ujawnił twórca Peaky Blindersów o produkcji filmu

Szokujące rzeczy, które ujawnił twórca Peaky Blindersów o produkcji filmu
Autor Klara Sokołowska
Klara Sokołowska03.05.2024 | 3 min.

Fani marki Peaky Blinders od dawna czekają na więcej informacji na temat planowanego filmu będącego kontynuacją serialu. Ostatnio twórca serialu, Steven Knight, zdradził kilka szokujących szczegółów dotyczących przyszłej produkcji. Zdradzono między innymi datę rozpoczęcia zdjęć, zwiększony budżet produkcji oraz potwierdzono udział Cilliana Murphy'ego w głównej roli.

Peaky Blinders: będzie więcej pieniędzy na ciekawszą produkcję

Jeden z najmocniejszych atutów serialu Peaky Blinders to jego niesamowita estetyka i dopracowana wizualnie realizacja. Twórcy zawsze przywiązywali olbrzymią wagę do szczegółów produkcyjnych, dzięki czemu mogli wiernie odtworzyć klimat międzywojennej Anglii. Fani mogą jednak spodziewać się, że w przypadku nadchodzącego filmu Peaky Blinders ta strona zostanie jeszcze dopieszczona i podniesiona na wyższy poziom.

Jak zdradził pomysłodawca i główny scenarzysta serii, Steven Knight, na potrzeby filmu Peaky Blinders przeznaczony zostanie znacznie większy budżet. Oznacza to, że ekipa będzie mogła pozwolić sobie na bardziej spektakularne ujęcia, rozbudowane scenografie oraz dokładniejsze odtworzenie realiów II wojny światowej, w której zostanie osadzona fabularna kontynuacja serialu.

Chociaż Knight nie ujawnił konkretnej kwoty jaką będzie dysponować produkcja, to przekonywał, że skala i rozmach filmu Peaky Blinders znacznie przerosną to, co widzowie mieli okazję oglądać w serialu. Zwrócił również uwagę, że cały zespół jest w pełni przygotowany by wykorzystać każdą monetę z budżetu na jak najlepszą realizację projektu.

 • Twórca serialu potwierdził zwiększenie nakładów finansowych na film Peaky Blinders.
 • Większy budżet przełoży się na rozbudowane scenografie i efekty wizualne.
 • Realizacja filmu będzie odbywać się na większą skalę niż dotychczasowe sezony serialu.

Cillian Murphy gotowy na nową rolę w filmie Peaky Blinders

Nie wyobrażamy sobie już innych aktorów, którzy mogliby lepiej wcielić się w główne role w Peaky Blindersach. Ciężko zatem było wyobrazić sobie film bez obecności kluczowych postaci, na czele z Tommym Shelby granym przez Cilliana Murphy'ego. Na szczęście, twórca Steven Knight zdradził, że czołowa gwiazda jest już gotowa na przeniesienie swojej charyzmatycznej postaci na wielki ekran.

Murphy zagrał Tommy'ego w każdym sezonie Peaky Blindersów i bardzo utożsamił się z tą wyjątkową postacią. Według Knighta, aktor po raz kolejny włoży pełną energię w tę rolę i sprawi, że publiczność ponownie będzie mogła delektować się kreacją Shelby'ego. Zapowiada się więc przedłużenie świetnej passy tej ekranowej duety.

Poza Murphym, twórcy wciąż nie zdradzili szczegółów pozostałej obsady filmu. Z pewnością jednak w produkcji pojawią się zarówno największe gwiazdy serialu, jak i nowe twarze pasujące do przenoszonej na duży ekran fabuły. Na razie jednak na pewno wiemy jedno - w centrum wydarzeń ponownie stanie Tommy Shelby w rewelacyjnej interpretacji znakomitego Cilliana Murphy'ego.

 • Cillian Murphy powróci do roli Tommy'ego Shelby'ego w filmie Peaky Blinders.
 • Aktor w pełni utożsamił się z tą kultową rolą w serialu.
 • Twórcy wciąż nie ujawnili pozostałych szczegółów obsadowych.

Najczęstsze pytania

Niestety, twórcy nie ujawnili jeszcze dokładnej daty premiery filmu Peaky Blinders. Wiemy jedynie, że zdjęcia do produkcji mają ruszyć we wrześniu 2024 roku. Biorąc pod uwagę czas potrzebny na realizację i postprodukcję, możemy spodziewać się, że film trafi do kin prawdopodobnie w 2025 roku.

Twórcy potwierdzili, że na pewno w filmowej kontynuacji Peaky Blindersów ponownie wystąpi Cillian Murphy, który wciela się w rolę Tommy'ego Shelby'ego. Nie ma jednak jeszcze informacji na temat reszty obsady. Można przypuszczać, że powrócą również inne znane postacie, ale pewności nie ma.

Film Peaky Blinders będzie bezpośrednią kontynuacją wątków zaprezentowanych w serialu. Jego akcja zostanie osadzona w realiach II wojny światowej, co nawiąże bezpośrednio do wydarzeń z finałowego sezonu produkcji telewizyjnej.

Jeden z twórców, Steven Knight, ujawnił, że budżet filmu Peaky Blinders będzie znacznie większy niż środki, którymi dysponowali przy realizacji serialu. Przełoży się to na bardziej spektakularną i rozbudowaną produkcję pod względem wizualnym.

Twórcy potwierdzili, że film Peaky Blinders będzie zwieńczeniem i zamknięciem historii znanej z serialu. Oznacza to, że po obejrzeniu kinowej kontynuacji, losy rodu Shelby nie będą już kontynuowane w żadnej formie.

5 Podobnych Artykułów

 1. "Psie pazury" - klasyk kina noir Romana Polańskiego
 2. Nowe show muzyczne w Polsce nie w telewizji? Zaskakująca informacja!
 3. "Piła" - geneza torture pornu, który zdefiniował nowy podgatunek horroru
 4. "Z Archiwum X" - geneza serialu science fiction o mulderze i scully
 5. Fani Yellowstone zaskoczeni pozytywnym obrotem wydarzeń
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Klara Sokołowska
Klara Sokołowska

Blogerka pasjonująca się kinem, seriami i historią. Odkrywam fascynujący świat produkcji, dzieląc się wnikliwymi analizami. Przenieśmy się razem w czasie i przestrzeni na ekranie!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły