Sezon 8 - Rick i Morty: premiera, nowe odcinki, szczegóły fabuły

Sezon 8 - Rick i Morty: premiera, nowe odcinki, szczegóły fabuły
Autor Klara Sokołowska
Klara Sokołowska20.12.2023 | 5 min.

Scenariusz 8. sezonu "Ricka i Morty'ego" jest już gotowy, co potwierdziła aktorka Sara Chalke. Jednak trudno na razie powiedzieć, kiedy dokładnie będziemy mogli zobaczyć nowe odcinki. Produkcja musi się zmierzyć z problemami po odejściu Justina Roilanda, a także ze skutkami strajków i sytuacji w branży, które wpływają na termin premiery. Choć widzom trudno będzie uzbroić się w cierpliwość, dobrze że scenariusz jest już napisany i potwierdzono długo oczekiwaną kontynuację serialu.

Scenariusz 8. sezonu gotowy

Sarah Chalke ujawniła w niedawnym wywiadzie, że scenariusz do 8. sezonu serialu "Rick i Morty" został już ukończony. Świadczy to o tym, że pomimo licznych turbulencji, jakie przeżywała produkcja w ostatnim czasie, prace nad kontynuacją szalonej animacji Adult Swim cały czas trwają.

Zakończenie pisania scenariusza to bardzo dobra wiadomość dla fanów, którzy z niecierpliwością wyczekują nowych przygód tytułowych bohaterów. Jednocześnie to dopiero początek etapu produkcyjnego - przed twórcami jeszcze wiele pracy zanim będziemy mogli ponownie spotkać się z Rickiem Sanchezem i Mortym Smithem.

Niepewna przyszłość bez Justina Roilanda

Sytuacja wokół serialu stała się niepewna, gdy pod koniec 2022 roku Justin Roiland - współtwórca, scenarzysta i głos Ricka - został zwolniony z produkcji po oskarżeniach o przemoc. Jego nagłe odejście rodzi pytania o dalsze losy "Ricka i Morty'ego" i może negatywnie wpłynąć na jakość scenariusza następnych sezonów.

Zastąpienie Roilanda będzie nie lada wyzwaniem, zwłaszcza żeAnimacja zawdzięcza mu bardzo dużo. Na razie nie wiadomo, kto przejmie w serialu jego liczne role.

Kiedy można spodziewać się nowych odcinków

Fani z niecierpliwością czekają na odpowiedź na pytanie, kiedy w końcu będą mogli obejrzeć kontynuację serialowych losów Ricka i Morty'ego. Niestety, na razie ciężko wskazać dokładną datę premiery 8. sezonu.

Wszystko przez problemy, z jakimi od dłuższego czasu zmaga się hollywoodzka branża filmowa. Strajki ekipy produkcyjnej i inne opóźnienia sprawiły, że proces powstawania nowych odcinków animacji Adult Swim może znacząco się wydłużyć.

Data premiery 7. sezonu "Ricka i Morty'ego" 20 czerwca 2022
Przerwa między 6. a 7. sezonem Ponad 2 lata

Biorąc pod uwagę rosnące odstępy czasowe między premierami kolejnych sezonów, należy liczyć się z tym, że na nowe odcinki przyjdzie nam poczekać nawet do końca 2024 roku lub dłużej.

Cierpliwość fanów wystawiona na próbę

Nie da się ukryć, że wielbiciele "Ricka i Morty'ego" są już nieco zmęczeni tak długim oczekiwaniem na nowości. Twórcy od lat grają ich cierpliwością, premiery kolejnych serii przeciągają się, a przerwy między sezonami trwają zdecydowanie za długo jak na standardy telewizyjne.

Miejmy nadzieję, że najnowsze doniesienia o ukończonym scenariuszu do 8. sezonu to sygnał, iż tym razem fani nie będą musieli czekać w nieskończoność. Choć z drugiej strony problemy produkcyjne mogą ponownie pokrzyżować plany ekipy "Ricka i Morty'ego".

Czytaj więcej: Jakie VOD oprócz Netfliksa były najczęściej oglądane? Najlepsze serwisy streamingowe.

Powrót Ricka i Morty'ego najwcześniej pod koniec 2024

Podsumowując najświeższe informacje na temat kontynuacji "Ricka i Morty'ego" - scenariusz 8. sezonu rzeczywiście powstał, ale reszta procesu produkcyjnego dopiero przed nami. Nie oznacza to zatem, że nowe odcinki pojawią się na naszych ekranach szybko.

Najrealniejszy scenariusz zakłada, że na powrót Ricka i Morty'ego przyjdzie nam poczekać najprawdopodobniej do końca 2024 roku, a być może nawet dłużej.

Wpływ na to mają liczne zawirowania personalne, jak i trwające od dawna problemy całego przemysłu filmowego. Sytuacja epidemiczna, strajki ekip filmowych i inne niespodziewane sytuacje losowe mogą dodatkowo pokrzyżować plany twórców serialu.

Hollywoodzka branża z problemami

Proces produkcji seriali i filmów od pewnego czasu przebiega w Hollywood zdecydowanie wolniej niż kiedyś. Wpływ ma na to wiele czynników.

  • Strajki i protesty filmowców
  • Problemy finansowe wytwórni
  • Opóźnienia związane z COVID-19

Te wszystkie kwestie odbijają się na premierach wyczekiwanych produkcji, nie tylko "Ricka i Morty'ego". Nie ma pewności, kiedy sytuacja unormuje się na tyle, by procesy zaczęły przebiegać sprawniej.

Miejmy nadzieję, że mimo tych przeciwności losu, ekipa Adult Swim dotrzyma słowa i faktycznie pracuje nad 8. sezonem szalonej animacji. Choć na jego premierę przyjdzie fanom jeszcze sporo poczekać.

Podsumowanie

Sezon 8 - Rick i Morty: premiera, nowe odcinki, szczegóły fabuły

Podsumowując, mimo że scenariusz 8. sezonu "Ricka i Morty'ego" został już ukończony, nie oznacza to automatycznie rychłej premiery nowych odcinków. Serial od lat boryka się z problemami produkcyjnymi, które opóźniają prace nad kolejnymi seriami, a tym razem producentom nie ułatwiło zadania nagłe odejście Justina Roilanda.

Nie wiadomo na razie, kto zastąpi Roilanda i kto użyczy głosu tytułowym bohaterom w nowych odcinkach. To jedna z wielu niewiadomych związanych z przyszłością serialu. Oprócz nich twórcy zmagają się także ze strajkami ekip filmowych i innymi problemami trapiącymi Hollywood.

Wszystko to sprawia, że na powrót "Ricka i Morty'ego" przyjdzie fanom zapewne poczekać do końca 2024 roku lub nawet dłużej. Kolejny raz zostaną wystawieni na próbę ich cierpliwości. Jednak mimo opóźnień, samo potwierdzenie prac nad 8. sezonem to dobra wiadomość dla wielbicieli szalonej animacji.

Trzymamy kciuki, aby tym razem nie musieli czekać w nieskończoność i doczekali się w końcu długo wyczekiwanej kontynuacji serialowych losów tytułowego duetu: ekscentrycznego Ricka i jego nieśmiałego wnuka Morty'ego.

5 Podobnych Artykułów

  1. "Psie pazury" - klasyk kina noir Romana Polańskiego
  2. Nowe show muzyczne w Polsce nie w telewizji? Zaskakująca informacja!
  3. "Piła" - geneza torture pornu, który zdefiniował nowy podgatunek horroru
  4. "Z Archiwum X" - geneza serialu science fiction o mulderze i scully
  5. Największe filmy Disneya – daty premier aż do 2026 roku
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Klara Sokołowska
Klara Sokołowska

Blogerka pasjonująca się kinem, seriami i historią. Odkrywam fascynujący świat produkcji, dzieląc się wnikliwymi analizami. Przenieśmy się razem w czasie i przestrzeni na ekranie!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły