Największa tajemnica science fiction - Liu Cixin planuje kontynuację Problemu trzech ciał

Największa tajemnica science fiction - Liu Cixin planuje kontynuację Problemu trzech ciał
Autor Klara Sokołowska
Klara Sokołowska27.05.2024 | 3 min.

Mamy świetną nowinę dla fanów science fiction! Potwierdzono, że Netflix zamówił dodatkowe odcinki do kontynuacji serialu "Problem trzech ciał" opartego na bestsellerowej trylogii Liu Cixina. Po kontrowersyjnym debiucie pierwszego sezonu, twórcy zapewniają, że nowe odcinki pozwolą im dokończyć opowieść zgodnie z pierwotnym planem. Choć na razie szczegóły pozostają tajemnicą, możemy spodziewać się wieloletniej epickiej produkcji.

Netflix potwierdza kontynuację serialu "Problem trzech ciał"

Po szeroko komentowanej premierze pierwszego sezonu science fiction "Problem trzech ciał" opartego na bestsellerowej trylogii Liu Cixina, Netflix ogłosił zamówienie dodatkowych odcinków. Choć początkowa seria spotkała się z mieszanymi opiniami widzów i fanów książek, platforma postanowiła kontynuować tę epicką opowieść.

Decyzja ta wzbudziła spore zainteresowanie, gdyż Netflix nie użył terminu "nowy sezon", a określenie "dodatkowe odcinki" sprawiło, że wielu obwawało się, że serial zostanie po cichu zakończony. Na szczęście twórcy serialu zdementowali te przypuszczenia, zapewniając, że mają spójny plan na dokończenie historii.

Choć dokładne szczegóły pozostają tajemnicą, jedno jest pewne - fani science fiction mogą spodziewać się dalszej, ekscytującej podróży w tym wielowątkowym uniwersum. Czas pokaże, jak twórcy poradzą sobie z wyzwaniem adaptacji tak złożonej i wielowymiarowej trylogii.

Twórcy serialu planują wieloletnią produkcję

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter, twórcy serialu D.B. Weiss i David Benioff przyznali, że od samego początku mieli jasną wizję, ile czasu zajmie im opowiedzenie całej historii z trzech książek Liu Cixina. Planując serial, rozpisali go od początku do końca, pozostając wierni oryginałowi.

Benioff ujawnił, że dokończenie tej epickiej science fiction zajmie im co najmniej kilka lat. To powinno ucieszyć fanów trylogii, którzy obawiają się pośpiesznej i powierzchownej adaptacji. Twórcy zdają się mieć pełną świadomość wyzwania, jakim jest wierne przeniesienie na ekran tak złożonej i wielowątkowej historii.

Czas pokaże, czy ta odważna, wieloletnia kontynuacja spotka się z uznaniem widzów. Jedno jest pewne - fani Problemu trzech ciał mogą spodziewać się porywającej, dogłębnej podróży w fascynujący świat wykreowany przez pisarza Liu Cixina.

Czytaj więcej: Fani Yellowstone oszaleli na wieść o tym! 10 rzeczy, których nie spodziewali się zobaczyć

Entuzjastyczny odbiór serii literackiej przez widzów

Zdjęcie Największa tajemnica science fiction - Liu Cixin planuje kontynuację Problemu trzech ciał

Trylogia Problemu trzech ciał błyskawicznie stała się globalnym fenomenem literackim od czasu jej debiutu. Wizjonerska science fiction Liu Cixina została szeroko uznana za arcydzieło gatunku, zdobywając liczne nagrody i przychylne recenzje krytyków na całym świecie.

  • Pierwszy tom "Problem trzech ciał" otrzymał prestiżową nagrodę Hugo w 2015 roku, jako pierwsza pozycja pisarza azjatyckiego uhonorowana tym wyróżnieniem.
  • Kolejne części "Ciemny las" oraz "Koniec wieczności" równie entuzjastycznie przyjęto w środowisku literatury science fiction.

Ogromne zainteresowanie książkami Liu Cixina naturalnie przełożyło się na podekscytowanie widzów perspektywą serialowej kontynuacji. Choć debiutancki sezon spotkał się z mieszaną reakcją, to fani oryginału z pewnością z niecierpliwością wyczekują dalszych losów bohaterów w świecie wykreowanym przez chińskiego pisarza.

Bez wątpienia zapowiedź wieloletniego projektu serialowego jest dobrą wiadomością dla miłośników ambitnej i wciągającej science fiction. Pozostaje mieć nadzieję, że Netflix i twórcy podołają temu wyzwaniu.

Najczęstsze pytania

"Problem trzech ciał" to bestsellerowa trylogia science fiction autorstwa chińskiego pisarza Liu Cixina. Pierwsza część wydana w 2008 roku zdobyła szereg prestiżowych nagród, w tym Hugo Award. Książki opisują potencjalny pierwszy kontakt ludzkości z obcą cywilizacją.

Serial "Problem trzech ciał" zadebiutował na Netfliksie we wrześniu 2023 roku. Pomimo ogromnych nakładów i oczekiwań, jego premiera spotkała się z mieszanymi recenzjami, zarówno od krytyków, jak i fanów oryginału literackiego.

Choć początkowo wzbudziło to obawy o przyszłość serialu, twórcy wyjaśnili, że od początku planowali opowiedzieć całą historię w określonej liczbie odcinków. Dlatego Netflix zamówił "dodatkowe odcinki", aby dokończyć opowieść zgodnie z pierwotnym planem.

W wywiadzie twórcy ujawnili, że dokończenie serialowej adaptacji zajmie im co najmniej kilka lat. To pokazuje, jak złożoną i wielowątkową historię muszą przenieść na ekran, pozostając wierni oryginałowi Liu Cixina.

Trylogia "Problemu trzech ciał" od lat cieszy się ogromnym uznaniem wśród fanów science fiction na całym świecie. Wizjonerska wizja autora oraz nagradzane powieści zachwyciły czytelników, więc ich serialowa adaptacja od początku budziła wielkie emocje.

5 Podobnych Artykułów

  1. "Psie pazury" - klasyk kina noir Romana Polańskiego
  2. Niezwykły projekt od sławnego filmowca. Musisz to zobaczyć!
  3. "Piła" - geneza torture pornu, który zdefiniował nowy podgatunek horroru
  4. "Z Archiwum X" - geneza serialu science fiction o mulderze i scully
  5. Fani Yellowstone zaskoczeni pozytywnym obrotem wydarzeń
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Klara Sokołowska
Klara Sokołowska

Blogerka pasjonująca się kinem, seriami i historią. Odkrywam fascynujący świat produkcji, dzieląc się wnikliwymi analizami. Przenieśmy się razem w czasie i przestrzeni na ekranie!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły