Kiedy myśleliśmy, że kultowy serial skończył się na dobre, twórcy zaskakują fanów

Kiedy myśleliśmy, że kultowy serial skończył się na dobre, twórcy zaskakują fanów
Autor Klara Sokołowska
Klara Sokołowska21.05.2024 | 4 min.

Mieliśmy nadzieję na więcej, ale finał "Szoguna" sprawił, że pogodziliśmy się z myślą, że opowieść dobiegła końca. Historia Toranagi, Blackthorne'a i Mariko wciągnęła nas bez reszty, więc kiedy ostatni odcinek dobiegł końca, nie mogliśmy uwierzyć, że to już koniec przygód. Na szczęście twórcy hitu Disney+ postanowili nie zostawiać nas z tak wielką frustracją i pracują nad kontynuacją kultowej serii.

Szogun powróci z dwoma nowymi sezonami

Fani serialu "Szogun" mogą odetchnąć z ulgą! Twórcy kultowej produkcji postanowili nie zostawiać widzów z niedosytem i ogłosili pracę nad dwoma nowymi sezonami kontynuacji szogun. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy zakochali się w tej opowieści i pragnęli poznać dalsze losy Toranagi, Blackthorne'a i Mariko.

Choć finał pierwszego sezonu szoguna przyniósł odpowiedzi na wiele pytań i wydawał się zamykać wątek, okazało się, że historia wcale nie została dopowiedziana do końca. Twórcy postanowili więc zabłysnąć i dać fanom to, na co ci czekali – kontynuację szogun w postaci kolejnych odcinków.

To właściwy krok, który z pewnością spotka się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. W końcu szogun stał się prawdziwym fenomenem popkulturowym, zyskując rzeszę oddanych fanów na całym świecie. Powrót tej historii na ekrany to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych nowości ze świata szogun.

FX i Hulu negocjują prawa do dalszej adaptacji książek Clavella

Aby sequel szoguna mógł stać się rzeczywistością, stacje FX i Hulu musiały rozpocząć rozmowy ze spadkobiercami Jamesa Clavella, autora książek, na podstawie których powstał pierwotny serial. Pozyskanie praw do dalszej ekranizacji dzieł pisarza jest kluczowe dla całego przedsięwzięcia.

Warto przypomnieć, że "Szogun" to zaledwie jedna z części obszernego cyklu powieści Clavella, znanego jako Saga Azjatycka. Co więcej, twórcy mają podobno ambicje, by w przyszłości zaadaptować także inne tytuły z tej serii, m.in. "Tai-Pan" – historię osadzoną w XIX-wiecznym Hongkongu.

Choć na razie nie znamy szczegółów negocjacji, wiemy, że twórcy szoguna już niebawem przystąpią do prac nad scenariuszami dwóch kolejnych sezonów. To z pewnością dobra wiadomość dla fanów, którzy mogą liczyć na kontynuację historii na najwyższym poziomie.

  • Stacje FX i Hulu rozpoczęły rozmowy w sprawie praw do dalszej adaptacji książek Clavella
  • Znani twórcy szoguna mają nadzorować proces tworzenia nowych odcinków
  • Poza kontynuacją "Szoguna", planowana jest także ekranizacja innych powieści ze Sagi Azjatyckiej

Czytaj więcej: Ta legendarna drużyna NBA wciąż żyje! "Clipped" nowym mini-serialem o kultowych koszykarzach

Hiroyuki Sanada zagra ponownie Toranagę w sequelu

Zdjęcie Kiedy myśleliśmy, że kultowy serial skończył się na dobre, twórcy zaskakują fanów

Choć o obsadzie nowych odcinków szoguna wiemy jeszcze niewiele, jedno wydaje się już przesądzone – w rolę Toranagi ponownie wcieli się Hiroyuki Sanada. Japoński aktor stworzył niezapomnianą kreację, która została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków i widzów na całym świecie.

Trudno wyobrazić sobie kontynuację szogun bez Sanady, którego gra aktorska dodała niepowtarzalnego charakteru całej produkcji. Obecność tego utalentowanego aktora to gwarancja wysokiego poziomu artystycznego przyszłych sezonów i wierności wobec pierwowzoru książkowego.

Co do reszty obsady, na razie krążą jedynie plotki. Nie jest jednak wykluczone, że obok Sanady na ekranie pojawi się Cosmo Jarvis, wcielający się w Johna Blackthorne'a. Jedno jest pewne – z niecierpliwością będziemy wypatrywać wszelkich nowości ze świata szoguna i informacji na temat aktorów, którzy zaangażują się w ten wyjątkowy projekt.

Serial "Szogun" w zaskakujący sposób zyskał status kultowego dzieła, wprawiając w zachwyt fanów na całym świecie. Ogłoszenie kontynuacji tej wyjątkowej historii to bez wątpienia jedna z najlepszych nowości ze świata szogun, na jakie mogliśmy liczyć. Teraz pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i z zapartym tchem oczekiwać na dalszy rozwój wydarzeń.

5 Podobnych Artykułów

  1. "Psie pazury" - klasyk kina noir Romana Polańskiego
  2. Niezwykły projekt od sławnego filmowca. Musisz to zobaczyć!
  3. "Piła" - geneza torture pornu, który zdefiniował nowy podgatunek horroru
  4. "Z Archiwum X" - geneza serialu science fiction o mulderze i scully
  5. Fani Yellowstone zaskoczeni pozytywnym obrotem wydarzeń
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Klara Sokołowska
Klara Sokołowska

Blogerka pasjonująca się kinem, seriami i historią. Odkrywam fascynujący świat produkcji, dzieląc się wnikliwymi analizami. Przenieśmy się razem w czasie i przestrzeni na ekranie!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły