Eric Netflix - niesamowita gra aktorska w nowym hicie! Czy warto oglądać?

Eric Netflix - niesamowita gra aktorska w nowym hicie! Czy warto oglądać?
Autor Mirosław Kołodziej
Mirosław Kołodziej02.06.2024 | 4 min.

Cześć! Przygotowani na prawdziwą, aktorską rewelację? Netflix właśnie zaprezentował nam "Erica" - nowy serial kryminalny, w którym główną rolę zagrał sam Benedict Cumberbatch. Doskonale znany ze swojego talentu i charyzmy, tym razem brytyjski aktor wciela się w ojca poszukującego zaginionego syna w zepsutym Nowym Jorku lat 80. Przekonajmy się, czy ten Hit Netfliksa i gra Cumberbatcha rzeczywiście zasługują na miano niesamowitych!

Eric - niegrzeczny i zepsuty Nowy Jork lat 80. w tle

Eric na Netfliksie to coś więcej niż tylko kolejny serial kryminalny. To podróż w czasie do ponurego i zepchniętego na margines Nowego Jorku lat 80. Miasto nękane jest wówczas plagą biedy, narkotyków i przestępczości, co tworzy niebezpieczne i niepokojące tło dla historii.

Twórcy doskonale oddają klimat ówczesnej metropolii, gdzie bezdomni życiem płacą za przynależność do klasy społecznej, a handel narkotykami kwitnie na każdym rogu. W takich realiach, w których nasze dzieci nie są bezpieczne, wybrzmiewa pytanie – dlaczego rodzice nie odprowadzają i nie odbierają ich ze szkoły?

Mimo szokującej rzeczywistości, serial "Eric" na Netfliksie nie spoczywa na samym tylko brutalnym realizmie. Twórcy z wyczuciem dawkują te mroczne elementy, pozwalając odbiorcy bardziej skupić się na głównym wątku zaginięcia i poszukiwań dziecka.

Benedict Cumberbatch w roli mistrza kukiełek z uzależnieniem

W centrum tej mrocznej opowieści stoi Vincent Anderson, któremu życie dało prawdziwą sinusoidę – genialny twórca kukiełek do dziecięcego programu telewizyjnego zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Tę skomplikowaną i wymagającą rolę odgrywa znakomity Benedict Cumberbatch, a jego kreacja to jeden z największych atutów serialu.

Wybitny aktor w mistrzowski sposób ukazuje pełne spektrum emocji i zachowań towarzyszących osobie zmagającej się z nałogiem. Jest tu i desperacja, i czasem przebłyski nadziei, a wszystko to w doskonałej harmonii współgra z wątkiem poszukiwań zaginionego syna Vincenta. Cumberbatch nie przeszarżowuje, nie gra – on po prostu jest Vincentem.

  • Inne znakomite role to występ Dana Foglera jako przyjaciela Vincenta, Lenniego
  • Relacja z żoną Cassandrą, która jest przeciwieństwem męża, również zaskakuje autentycznością
  • Na pochwałę zasługuje również brak lukrowanych wizerunków - Vincent bywa irytujący i trudny w obyciu

Dzięki genialnemu Cumberbatchowi, otrzymujemy wstrząsającą i wiarygodną historię o życiu z nałogiem oraz walkę o rodzinę, na którą go nie stać.

Czytaj więcej: Kevin Costner powraca w finale Yellowstone? Aktor zdradza zaskakujące szczegóły

Detektyw McKinley i policja w walce z nierównością

Osobną, acz znaczącą rolę w serialu odgrywa detektyw Ledroit z wydziału zaginionych osób. W jego postać rewelacyjnie wciela się McKinley Belcher III, ukazując ciężką dolę policjanta w realiach lat 80., gdzie rasizm i nierówność w samej policji są na porządku dziennym.

Choć skrywa wiele tajemnic, Ledroit emanuje siłą charakteru i determinacją w działaniu. Nawet gdy odkrywa kolejne gorzkie prawdy o uporczywych schematach w pracy, nie zniechęca się, lecz z jeszcze większym uporem prowadzi swoje śledztwo. Jego współpraca z Vincentem naładowana jest humorem i kąśliwymi ripostami, co dodaje lekkości tej mrocznej produkcji.

Warto docenić odwagę twórców, którzy nie tylko ukazali problemy społeczne, ale również śmiało podjęli wątek dyskryminacji rasowej w samych szeregach policji. To poważny i istotny kontekst dla fabuły, który wzbogaca serial i zapada w pamięć widza.

Choć recenzja serialu "Eric" na Netfliksie wymaga zdradzenia niektórych wątków, ich niedopowiedzenie jest największym atutem tej produkcji. Kolejne odcinki zasysają widza w opowieść, która stopniowo odsłania skomplikowane relacje i nieoczekiwane zwroty akcji. Niesamowita gra aktorska, szczególnie Cumberbatcha, oraz trafnie odmalowana rzeczywistość sprawiają, że śmiało można uznać ten serial za najnowszy hit Netfliksa, który obejrzeć po prostu trzeba.

Najczęstsze pytania

„Eric" to nowy serial kryminalny Netfliksa, którego akcja rozgrywa się w mrocznym Nowym Jorku lat 80. Głównym wątkiem jest zaginięcie dziecka ojca, który jest uzależnionym od alkoholu twórcą kukiełek do dziecięcego programu telewizyjnego. Rolę tę odgrywa znakomity Benedict Cumberbatch.

Główną rolę Vincenta Andersona, ojca poszukującego zaginionego syna, odgrywa brytyjski aktor Benedict Cumberbatch. Jego występ jest powszechnie chwalony jako wybitny, autentyczny i pozbawiony przesady. Cumberbatch idealnie oddaje skomplikowaną naturę bohatera zmagającego się z nałogiem.

Serial osadzony jest w ponurym i zepchniętym na margines Nowym Jorku lat 80. Miasto nękane jest wówczas plagą biedy, handlu narkotykami i przestępczością, tworząc niepokojącą i niebezpieczną scenerię dla wydarzeń. Realia te sprawiają, że pytanie o bezpieczeństwo dzieci jest w pełni uzasadnione.

Ważną rolę w serialu odgrywa detektyw Ledroit z wydziału zaginionych osób, który zmaga się z rasizmem i nierównością w policji. Twórcy odważnie podejmują kwestię dyskryminacji rasowej, dodając istotny kontekst społeczny do fabuły. Pokazana jest także relacja Vincenta z żoną i przyjaciółmi.

Zdecydowanie tak! "Eric" jest uważany za najnowszy hit Netfliksa, który przyciąga niesamowitą grą aktorską Cumberbatcha, wiarygodnie odmalowaną rzeczywistością oraz wciągającą opowieścią, która stopniowo odsłania skomplikowane relacje i zaskakujące zwroty akcji. To produkcja obowiązkowa dla każdego fana dobrego kryminału.

5 Podobnych Artykułów

  1. "Psie pazury" - klasyk kina noir Romana Polańskiego
  2. Niezwykły projekt od sławnego filmowca. Musisz to zobaczyć!
  3. "Piła" - geneza torture pornu, który zdefiniował nowy podgatunek horroru
  4. "Z Archiwum X" - geneza serialu science fiction o mulderze i scully
  5. Fani Yellowstone zaskoczeni pozytywnym obrotem wydarzeń
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Mirosław Kołodziej
Mirosław Kołodziej

Kino to moja pasja od najmłodszych lat, i od zawsze uwielbiałem analizować, recenzować i dzielić się wrażeniami z innymi.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły